Odchudzanie okiem psychologa

 • Jak zacząć, żeby odnieść sukces?

  Jak zacząć, żeby odnieść sukces?

  Z pewnością podejmując próbę odchudzania, wiesz, czego chcesz – ważyć mniej, lepiej się czuć, lepiej wyglądać. Tak sprecyzowane oczekiwania mogą się jednak okazać dla umysłu za mało konkretne.

 • Jak zbudować motywację do zmiany?

  Jak zbudować motywację do zmiany?

  Cel w postaci perfekcyjnego trzymania się planu przez 30 dni w miesiącu może się okazać zbyt wygórowany. Sukcesem jest natomiast stopniowe zwiększanie liczby dni, kiedy udaje się dbać o swoje zdrowie.

 • Jak sobie poradzić z potrzebą podjadania?

  Jak sobie poradzić z potrzebą podjadania?

  Podjadanie często staje się zachowaniem nawykowym, tzn. podejmowanym bezwiednie i bezrefleksyjnie. Pozbycie się tego nawyku jest aktywnym procesem, co oznacza, że wymaga czasu i zaangażowania.

 • Jak pomóc bliskiej osobie, która się odchudza?

  Jak pomóc bliskiej osobie, która się odchudza?

  Podstawowym błędem osób bliskich, które chcą pomóc odchudzającym się, jest przyjmowanie roli strażnika. Polega ona na ciągłym pilnowaniu co, kiedy i ile odchudzający się je oraz podnoszeniu alarmu, gdy przekroczy założone limity.

 • Jedzenie pod wpływem stresu i emocji

  Jedzenie pod wpływem stresu i emocji

  Otrzymywanie pokarmu bardzo wcześnie w naszym rozwoju kojarzone jest z łagodzeniem przykrych stanów. Karmienie zaspokaja nie tylko głód fizjologiczny, ale też potrzebę bezpieczeństwa oraz bliskości.

 • Rola psychologa w leczeniu otyłości

  Rola psychologa w leczeniu otyłości

  Otyłość jest chorobą, która dotyczy nie tylko ciała, ale często również duszy. W niektórych przypadkach może być spowodowana głębokimi, nieuświadomionymi konfliktami wewnętrznymi czy trudnymi doświadczeniami.

 • <a href="http://pediatria.mp.pl/zywienie/show.html?id=86699">Pomoc psychologiczna dla rodziców dziecka otyłego</a>

  Pomoc psychologiczna dla rodziców dziecka otyłego

  Dla psychologa podstawowym zagadnieniem w diagnozie otyłości jest pytanie, co czuje dziecko mające problem nadwagi, jak myśli o sobie i jak się ocenia. Istotna jest także perspektywa rodzica dotycząca przeżyć dziecka w związku z otyłością, jego zaangażowanie, motywacja do pomocy oraz dawanie wsparcia.

 • Psychologiczne aspekty odczuwania głodu i&nbsp;sytości

  Psychologiczne aspekty odczuwania głodu i sytości

  Obecnie podkreśla się dużą rolę emocji w kształtowaniu nawyków i zachowań żywieniowych. Przy powszechnym dostępie do pożywienia i nadmiernej konsumpcji istotne jest zrozumienie, dlaczego ludzie się przejadają w odpowiedzi na odczuwane emocje.

Centra leczenia otyłości

Zaprenumeruj newsletter

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Dziękujemy.

Ten adres email jest juz zapisany w naszej bazie, prosimy podać inny adres email.

Na ten adres email wysłaliśmy już wiadomość z linkiem aktywacyjnym, dziękujemy.

Wystąpił błąd, przepraszamy. Prosimy wypełnić formularz ponownie. W razie problemów prosimy o kontakt.

Jeżeli chcesz otrzymywać lokalne informacje zdrowotne podaj kod pocztowy

Nie, dziękuję.

Zadaj pytanie ekspertowi

Nurtuje Cię jakiś problem? Szukasz odpowiedzi na pytania związane z tematyką serwisu? Nasza redakcja czeka na Twoje uwagi i propozycje tematów. Wyślij pytanie, dostaniesz indywidualną odpowiedź eksperta!

Korzystając ze stron oraz aplikacji mobilnych Medycyny Praktycznej, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz zgodnie z polityką Medycyny Praktycznej dotyczącą plików cookies